Ulpiana nuk njeh kundërshtarë, tejkalon pengesën e radhës

Ulpiana nuk njeh kundërshtarë, tejkalon pengesën e radhës

“Seks në zyrë për 3 vite me rradhë!” Si e dënonte Enver Hoxha “imoralitetin” në vitin 73’

KF Ulpiana nuk njeh limite në këtë sezon të Ligës së Parë. Skuadra e Fadil Ademit regjistroi fitoren e 5-të në 11 takime pasi mposhti lehtësisht 2-0 Keku-n në sfidën që mbylli javën e 11-të të kampionatit kosovar.

Një pjesë e parë e dominuar nga Ulpiana, derisa kapiten Makolli dështon nga pika e bardhë.

Mirëpo lipjanasit në pjesën e dytë, treguan fytyrën e tyre të vërtetë në të cilën arritën të realizojnë dy gola.

Pas një ndërprerje, Kelemendi me një pasi gjenial në zonë u shfrytëzua nga Shala për golin e parë (66’).

Pas një godtije të fuqishme nga Shala, Satotvci nuk e pati të vështirë të dyfishonte rezlutatit nga topi i devijuar nga garidani mysafirë.

Me këtë fitore Ulpiana e çoi sërish në +2 avantazhin ndaj Kikës të vendit të dytë, por duhet theksuar se lipjanasit gjatë gjithë kampionatit kanë luajtur shumë mirë dhe diferenca mund të thellohet akoma më shumë.

COMMENTS