Ulpiana pa pikë mëshire ndaj Galaksisë

Ulpiana pa pikë mëshire ndaj Galaksisë

Molliqaj tallet me fjalimet me rima të Albin Kurtit

KF Ulpiana ka përmbullur stinorin, duke deklasuar Galaksinë me rezultat të thellë 8:1.

Lipjanasit nuk e vunë asnjëherë në dyshim fitoren ndaj Galaksisë , në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 30-të.

Fazliu me tre golësh, R.Hasimi, L.Tasholli, T.Tasholli, A.Bikliqi, dhe I.Rexhepi me nga një gol, ishin realizator për Ulpianën.

Golin e vetëm për musafirët e shënoi A.Maliqi, nga pika e bardhë.

Pas kësaj fitoreje KF Ulpiana mban vendin e katërt më 55 pikë pas 30-të ndeshjeve, baraz me pikë me Rinin që mban vendin e pestë, por më një ndeshje më pak të zhvilluar./Ulpianapress

COMMENTS