Ulpiana s’ka të ndalur, vjen fitorja e katërt

Ulpiana s’ka të ndalur, vjen fitorja e katërt

Për Sadri Shalën, njëqindpërqind e komenteve pozitive

Ulpiana nuk ka të ndalur, shkruan Ulpianapress.

Katër ndeshjet e para të kësaj ecurie ishin ndeshje miqësore dhe klubi lipjanas arriti të triumfonte në të katër këto sfida. Fillimisht, djelmishat e Visokës e nisën këtë ecuri me fitore me rezultat 5-1 ndaj Ramiz Sadikut, pastaj vazhduan me fitore 2-0 ndaj Vllznisë së Pozheranit, pastaj 6-0 e shkatërruan Kosovën e Prishtinën.

Kutse sot skuadra lipjanase e ka regjistruar fitoren e katërt të radhës në miqësoren e zhvilluar në “Sami Kelmendi”.

Bardhekaltërtit e mposhtën liderin e Ligës së Parë Vushtrrinë me rezultat 1:0, falë golit të Mubarek Musliut./Ulpianapress

COMMENTS