Ulpiana vazhdon me rezultate pozitive, “shkel” Vllazninë

Ulpiana vazhdon me rezultate pozitive, “shkel” Vllazninë

Cristiano Ronaldo, 2 vjet burg dhe 18.8 mln euro gjobë

KF Ulpiana ka mposhtur 2 me 0 ndaj Vllazninsë së Pozheranit për të vazhduar me serinë e suksesshme të rezultateve në Ligën e Parë.

Shala dhe Uka realizuan nga një golë për fitoren e 4-të nga 5 ndeshje.

Nga 5 ndeshje deri tani, klubi lipjanas prin me 13 pikë në tabelën e La Ligës, me pesë pikë më shumë se Flamurtari që e ndjek.

Ulpiana ndeshjen e radhës e zhvillon në Prishtinë kundër Ramiz Sadikut./Ulpinapress/

COMMENTS