Unitedi e Arsenali ndajnë pikët

Unitedi e Arsenali ndajnë pikët

KUR ËSHTË SHORTI PËR GJYSMËFINALET E LIGËS SË KAMPIONËVE, DHE KUR DO TË LUHEN NDESHJET?

Në derbin e javës së 15-të në Premier Ligë ndërmjet Manchester Unitedit dhe Arsenalit nuk ka pasur fitues.

2 me 2 ishte rezultati përfundimtar i takimit të sotëm, transmeton Koha.net.

Mustafi kaloi Arsenalin në epërsi në minutën e 26 pas asistimit nga Torreira.

Pas katër minutash Unitedi arriti të barazojë shifrat përmes Martialit.

Edhe në pjesën e dytë të takimit u shënuan dy gola, me Arsenalin që krijoi sërish epërsinë në minutën e 68 përmes Lacazettes. E pas një minute Unitedi barazoi sërish shifrat.

Ishte Lingard ai që shënoi golin e barazimit në minutën e 69.

Në vendin e pestë Arsenali ka 31 pikë. Kurse Unitedi në vendin e tetë ka 23 pikë.

COMMENTS