Urimi i kryetarit Rizani me rastin e Festës së Fitër-Bajramit

Urimi i kryetarit Rizani me rastin e Festës së Fitër-Bajramit

Imeri: Telegram Urimi për Fitër Bajram

Kryetari i PDK-së së Lipjanit, Hyzer Rizani, ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit, përcjell Ulpianapress.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ai ka uruar që këtë festë ta festoni në frymën e tolerancës dhe të qetësisë shpirtërore, duke u dalur në ndihmë edhe familjeve në nevojë që edhe ata t’i gëzohen kësaj feste të madhe.

Postimi i tij i plotë:

Të gjithë qytetarëve të besimit islam me fat Festa e Fitër Bajramit.
Urojmë që këtë festë ta festoni në frymën e tolerancës dhe të qetësisë shpirtërore, duke u dalur në ndihmë edhe familjeve në nevojë që edhe ata t’i gëzohen kësaj feste të madhe. Gëzuar !…

COMMENTS