Vajza 18-vjeçare që për pak humbi shikimin nga ngjyra e flokëve, ka një paralajmërim

Vajza 18-vjeçare që për pak humbi shikimin nga ngjyra e flokëve, ka një paralajmërim

Shtatë organe vitale pa të cilat mund të jetojmë në mënyrën krejtësisht normale

Një adoleshente u verbua përkohësisht për dy ditë pas një reagimi alergjik ndaj produktit të ngjyrave të flokëve “Garnier”.
Riley O’Brien, 18 vjeçe, para se të dilte me shoqet e saj, përdori Garnier nutrisse, krem i përhershëm, në ngjyrë kafe të errët . Ajo vendosi të mos bënte një test paraprakisht, për faktin se kishte lyer flokët edhe më herët, transmeton lajmi.net.

Por Riley, e cila punon në një pemishte, nga Colchester, pësoi një reaksion alergjik që e la atë me djegie kimike.

Fytyra e O’Brien tani është kthyer në normalitet dhe ajo po u kërkon të tjerëve që gjithmonë të bëjnë një test ngjyrosjeje të përkohshme të flokëve paraprakisht.

“Kurrë më nuk do të ngjyros flokët e mi dhe, në vend të kësaj, do ta pranojë ashtu siç është ngjyrën time natyrale të flokëve”, potencoi ajo.

COMMENTS