“Vallëzimi i vdekjes”: Leopardi në betejë brutale me derrin e egër, që lufton për mbijetesë (Foto)

“Vallëzimi i vdekjes”: Leopardi në betejë brutale me derrin e egër, që lufton për mbijetesë (Foto)

Femrat mesatarisht i kalojnë katër muaj duke menduar se çfarë do të veshin në punë

Një përpjekje e dëshpëruar e një derri të egër për të shpëtuar nga kthetrat e një leopardi shtatzënë të uritur, është kapur në një sërë veprimesh mahnitëse.

Imazhet e pabesueshme tregojnë se si leopardi prej 130 kilogramësh që përcjell gjahun e tij në një kaçube para shkurreve para se të jetë gati të fitojë drekën.

Dhe pavarësisht përpjekjes së derrit të egër, përcjell Telegrafi, shpejtësia e tij nuk përputhet me atë të grabitqarit që shpejt e kap dhe e shtrinë për tokë, duke filluar ta shijojë vaktin e tij të fituar.

Pamjet në fjalë thuhet se u kapën në Maasai Mara, Kenia, nga menaxheri i kampit Peter Thompson, 29 vjeç, nga Townsville, Australi. /Telegrafi/

COMMENTS