Vehbi Imeri: Jemi popull me fat që kemi kësi burrështetasi

Vehbi Imeri: Jemi popull me fat që kemi kësi burrështetasi

“Baba Hashim bën pazare, i biri harxhon pare”

Koordinatori i AAK-së së Lipjanit, Vehbi Imeri ka reaguar pas vendimit të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, për të dhënë dorëheqje nga posti i tij, pas marrjes së një ftese për paraqitje në Gjykatën Speciale, në cilësinë e të dyshuarit, transmeton Ulpianapress.

“Vetëm ai që para vetëvetes e ka interesin e ruajtjes së shtetit, që del fitimtarë para çdo përpjekjeje të përuljes së vlerave të pastërta të luftës, del dy herë i pastër si loti nga tribunali i Hagës, del në mbrojtje të integritetit dhe tërësisë teritoriale dhe pavarësisë së Kosovës”, ka shkruar Imeri në llogarinë e tij në Facebook.

“Jemi popull me fat që kemi kësi burrështetasi, jemi me ty i nderuar z. Kryeministër Ramush Haradinaj”.

Ky është postimi i plotë i tij:

Vetëm ai që para vetëvetes e ka interesin e ruajtjes së shtetit, që del fitimtarë para çdo përpjekjeje të përuljes së…

Posted by Dr. Vehbi Imeri on Friday, 19 July 2019

COMMENTS