Veseli, Millakut në Kuvend: A e përdor me gojë shumë a

Veseli, Millakut në Kuvend: A e përdor me gojë shumë a

Uji vërshon Gadimen e Lipjanit (Video)

Pak para votimit të projektiligjit për gjykatat në Kuvendin e Kosovës, kryeparlamtari Veseli u jepte fjalën deputetëve për të vlerësuar atë.

E deputetja e VV’së Drita Millaku ka sfrytëzuar fjalën e saj sot që të kritikojë kryetarin e Kuvendit, Kadri Veseli për sharjen që ky i fundit i kishte bërë deputetit Sveçla, në ditën e votimit të demarkacionit, përcjell gaztametro.net.

Millaku i ka thënë Veselit se nuk e ka dëgjuar atë ditë duke sharë se do kalonte ndryshe.

(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

 

“Nuk i ke marr votat me na i sha robtë këtu. Shyqyr që nuk të kam dëgju atë ditë se qat gaz në gojë ta kisha shti”, i ka thënë Millaku atij.

Ndërsa Veseli ia kthen duke e ofenduar rëndë “ A e përdor me gojë shumë a?

Ndryshe, Veseli në seancën kur është votuar demarkacioni me Malin e Zi e ka sharë deputetin Sveçla pasi kishte hedhur gaz lotsjellës për të tretën herë në atë seancë./gazetametro.net

COMMENTS