Vetëvendosje mblidhet në orën 22:00

Vetëvendosje mblidhet në orën 22:00

Harta e Dodikut për ndarjen e Kosovës dhe Bosnje-Hercegovinës (Foto)

Grupit Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje ka njoftuar se do të mblidhet në orën 22:00, për të shqyrtuar situatën e krijuar dhe të marrë qëndrim për këtë situatë.

Deri tani Vetëvendosje nuk ka dalë me asnjë qëndrim për sa i përket shfuqizimit për Gjykatën Speciale.

Kujtojmë se deri më herët Glauk Konjufca, Albulena Haxhiu, Aida Dërguti dhe Liburn Aliu ishin në takim në zyrat e LDK-së.

© KOHA

COMMENTS