Vinicius talent i madh, por goditjet si të “pulës”

Vinicius talent i madh, por goditjet si të “pulës”

Himni dhe flamuri i Kosovës duke valuar në Tel Aviv të Izraelit

Vinicius Junior ishte rreziku më i madh për Barcelonën në El Clasicon e mbrëmshme. Por, talenti brazilian po merr një kritikë të madhe nga analistët.

Goditjet e tij janë aq të buta, sa që po i quajnë si goditje të “pulës”. Këtë më së miri e tregojnë edhe statistikat.

Nga 75 goditjet që ka plasuar këtë edicion, Vinicius ka shënuar vetëm tre gola. Vetëm mbrëmë pati katër shanse, por që dështoi të realizonte ndaj Barcelonës.

Lëvizjet dhe vizioni i tij në lojë janë për tu përshëndetur, por që sulmuesi i ri është sygjeruar të stërvisë shumë më shumë goditjet në portë. /Indeksonline/

COMMENTS