Vjet nuk u zbukurua, ja sa shpenzoj Komuna e Lipjanit këtë vit për dekorimin e qytetit

Vjet nuk u zbukurua, ja sa shpenzoj Komuna e Lipjanit këtë vit për dekorimin e qytetit

Asfaltohet rruga “Martirët e Lipjanit”

Derisa jemi në vigjilje të festive të fundvitit, shumë qytete në botë tashmë kanë marrë pamje festive.

Edhe Komuna e Lipjanit i ka dhënë rëndësi dekorimit të qytetit të tyre të vogël, me pajme të bukur.

Komuna e Lipjanit këtë vit janë treguar më “dorëlirë’’ duke i shpenzuar afër 15 mijë euro për zbukurimin e sheshit për festat e fundvitit, shkruan Ulpianaress.

Dekorimet kryesore janë bërë në sheshin “Adem Jashari” dhe në rrugën ‘’Lidhja e Prizrenit’’ e ”Shqipëria”.

Lipjani, si në asnjë fundvit tjetër, me kosto të vogël financiare, ka marr pamjen magjepsëse që vetëm një shije e hollë e artistike mund t’i jap. Qyteti i dritave, gëzimit e festës, Lipjani – është gati për festat e fundvitit./Ulpianapress/

Image may contain: nightImage may contain: christmas tree, night and outdoorImage may contain: one or more people, people standing, night, tree, sky and outdoorImage may contain: one or more people, people standing and nightImage may contain: night and outdoor

COMMENTS