Vlora Çitaku: Në luftë kisha shku me Muriqin

Vlora Çitaku: Në luftë kisha shku me Muriqin

Baby G filmohet me shuma të mëdha parash në duar

Përfaqësuesja e Kosovës ka shënuar fitore shumë të rëndësishme ndaj Malit të Zi me rezultatin 2:0 në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020.

Kosova punën e kreu qysh në pjesën e parë duke i shënuar që të dy golat.Golashënues në këtë takim ishin Vedat Muriqi (35’) dhe Amir Rrahmani (10’).

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, nuk e fshehu entuziasmin e saj kur Muriqi, shënoi golin e dytë, duke deklaruar se me të do të shkonte edhe në luftë.

Statusi i plotë i saj në Facebook:

”Ky ekip është fantastik!Muriqin e du fort. Për ju që e keni kqyrë Game of Thrones, a po bre si Dorthraki?! Fearless. E kam thanë edhe ma herët, në luftë kisha shku me të.

COMMENTS