Vogëlushja me kancer në veshka realizon ëndrrën, betohet si police

Vogëlushja me kancer në veshka realizon ëndrrën, betohet si police

Keni rënë në dashuri? Ja sa kile shtoni ju dhe partneri kur nisni një lidhje të re

Abigail Arias është një vajzë e vogël që kishte një ëndërr të madhe: të bëhej një oficere policie.

Të enjten, ëndrra a vogëlushes u bë realitet pasi 6-vjeçara u betua zyrtarisht si një oficere nderi në Freeport të Teksasit.

Abigail është diagnostikuar me tumorin Wilms, një lloj i kanceri i pashërueshëm i veshkave tek fëmijët.

Shefi i policisë, Garivey Jr tha:

Buzëqeshja e saj e mahnitshme dhe vullneti i saj i fortë për të luftuar me ‘djemtë e këqij që ka brenda saj’. Doja ta bëja ëndrrën e saj realitet. Duhet ta takoni për ta kuptuar me të vërtetë se çfarë zonjushe e mrekullueshme që është.”

Arias-it iu dha një uniformë e bërë me porosi posaçërisht për të. E vogla u betua e rrethuar nga familja dhe gjithë oficerët e policisë nga i gjithë shteti.


COMMENTS