Vuçiq tregon se a e ka gati propozimin për Kosovën

Vuçiq tregon se a e ka gati propozimin për Kosovën

Numër i madh i avokatëve ia mësyjnë Gjykatës Speciale

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot se ende nuk e ka gati propozimin për Kosovën, por nuk është i sigurt nëse do të respektohet “kjo zgjidhje”, të cilën ai do ta ofrojë deri në fund të muajit prill.

Kreu i shtetit serb premtoi se do të punojë me seriozitet, përgjegjësi dhe guxim, por konstatoi se nuk do të jetë lehtë për serbët.
(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

“Kam thënë se do të jetë deri në fund të prillit. Nuk jam i sigurt nëse do të jetë, por do të punoj që të jetë e mundur. Flas vetëm për prezantimin publik, në mënyrë që të mos e dobësoj pozitën e Serbisë, asgjë më shumë”, tha Vuçiq në një konferencë për media në Beograd./Indeksonline/

COMMENTS