Xavi: Pas Messit dhe Ronaldos, vjen epoka e… (Foto)

Xavi: Pas Messit dhe Ronaldos, vjen epoka e… (Foto)

Nadal: Federer mbetet kundërshtari më i vështirë për mua

Ish-futbollisti i Barcelonës, Xavi Hernandez ka folur për të ardhmen në futbollin ndërkombëtar.
Dy futbollistët, Ronaldo dhe Messi kanë fituar nga pesë herë Topin e Artë, por që të dy janë afër fundit të karrierës, kështu Xavi mendon se pas tyre do të vijë dikush i fuqishëm si Neymar dhe Mbappe.
“Që të dy janë fantastik. Pas Messit dhe Cristiano Ronaldos do të vijë epoka e Neymar dhe Mbappes”, ka thënë Xavi.

Kujtojmë se dy futbollistët, Neymar dhe Mbappe luajnë së bashku te klubi i Paris Saint Germain./IndeksOnline/

COMMENTS