Zbulohet një peshk që ka çuditur botën me madhësinë (Foto)

Oqeanet fshehin shumë mistere në thellësitë e tyre, mistere të cilat njeriu nganjëherë as s’mund t’i imagjinojë.

 

Kësaj radhe është zbuluar një peshk i ri në Zelandën e Re, me madhësinë e tij të gjithë kanë mbetur të mahnitur.

Shkencëtarët kanë zbuluar një AND të re në këtë peshk. Ky peshk peshon 2 tonë dhe është i gjatë 3 metra e gjysmë./Metro

Të ngjashme

By