Zyrtare: Barcelona konfirmon ardhjen e parë të janarit

Zyrtare: Barcelona konfirmon ardhjen e parë të janarit

Arbëria uron Kosovën për fitore historike ndaj Ishujve Faroe

Barcelona ka konfirmuar huazimin e Kevin-Prince Boateng nga Sassuolo për pjesën e mbetur të sezonit.

U raportua të hënën se ganezi do të kompletojë kalimin e befasishëm nga “Camp Nou”, dhe tani ka ardhur edhe konfirmimi nga klubi.

Boateng kalon te katalunasit fillimisht në formë huazimi, por ekziston mundësia për transferimin permanent të tij vetëm për 8 milionë euro në fund të sezonit.

Kështu, ai bëhet lojtari i parë nga Gana në histori që luan për gjigantin spanjoll. /Insporti

COMMENTS