Zyrtare: Miqësorja Shqipëri – Kosovë zhvillohet në Zvicër

Zyrtare: Miqësorja Shqipëri – Kosovë zhvillohet në Zvicër

Vonesa prej 14 sekondash e lë pa vend në kombëtare dhe në pushim prej gjashtë muajsh blerjen 22 milionë euro të Leicester Cityt (Foto)

Pas shumë përpjekjeve dhe angazhimit të jashtëzakonshëm të presidentit të FFK-së, z. Fadil Vokrri, më në fund Federata e Futbollit e Zvicrës ka dhënë leje për zhvillimin e ndeshjes miqësore ndërmjet Kombëtares së Kosovës dhe Kombëtares së Shqipërisë.

Kjo ndeshje do të zhvillohet më 29 maj në stadiumin “Letzigrund” në Cyrih në orën 20.00./IndeksOnline/

COMMENTS