Zyrtare: Skuadra e Ulpianës prezanton trajnerin e ri

Zyrtare: Skuadra e Ulpianës prezanton trajnerin e ri

Vetura e godet për vdekje një femër, në Lipjan

KF Ulpiana ka konfirmuar se ka emëruar Megzon Visoka trajner të ekipit të parë.

Visoka ka rënë dakord për një kontratë me klubin deri në fund të sezonit me mundësi vazhdimi dhe do të marrë trajnimin në kampusin “Bardhekaltërt” për herë të parë ditëve në vijim.

Visoka më herët ka drejtuar skuadra tjera të Ligës së Parë si Ramiz Sadikun, kurse si asistine ishte te disa skuadra të gruposhave të reja të Superligës, Gjilanit, Llapi.

Objektivi i trajnerit të ri do të jetë që të ngrisë skuadrën në Ligën e Parë. Kujtojmë se ditë më parë, Astrit Rrahmani dha dorëheqje nga KF Ulpiana./Ulpianapress

COMMENTS