Zyrtare: Vjen dënimi më i madh në futboll, 16 ndeshje mos/lojë për Arda Turan (Video)

Zyrtare: Vjen dënimi më i madh në futboll, 16 ndeshje mos/lojë për Arda Turan (Video)

KOSOVA NIS PËRGATITJET PËR NDESHJEN ME LITUANINË

Federata e Futbollit të Turqisë ka marr një vendim të rëndë për Arda Turanin.

Ish-lojtari i Barcelonës, në ndeshjen e fundit desh e rrahu gjyqtarin kryesor dhe atë anësor, transmeton IndeksOnline.

Ai iu afrua që të dyve dhe ia tregoi grushtin, por për fat të mirë bashkëlojtarët iu afruan dhe e qetësuan futbollistin turk.
Por, TFF-ja ka “goditur” fuqishëm, dhe ia ka dhënë Turanit dënimin më të madh në futboll.

Ai do të mungoj në 16 ndeshjet e ardhshme, pothuajse gjysmësezoni.

Në ndeshjen mes Besaksehir dhe Sivasspor, Turan u ndëshkua me karton të kuq në minutën e fundit. Kurse, skuadra e tij barazoi 1 me 1, duke i humbur minimalisht gjasat për titull.

COMMENTS