Category: auto/tech

1 2 3 8 20 / 141 POSTS
Në një sondazh të bërë nga Gazeta Upianapress, qytetarët kanë dhënë mendimin e tyre se kush duhet të jetë kryetari i ardhshëm i Lipjanit në zgjedhjet
TikTok ka njoftuar se është duke paditur administratën Trump për përpjekjen për ta bërë të ndaluar atë në SHBA dhe insiston se nuk është kërcënim i si
Rrjeti social Facebook është bërë pjesë e përditshme e shumë njerëzve tashmë e një kohë dhe me shumë gjasë shumica prej tyre deri tani kanë bërë posti
Dallimet e mëdha në humbje thonë shumë për strukturën e biznesit të kompanive individuale. Nuk ka dyshim se kriza e shkaktuar nga pandemia e korona
Realiteti virtual mund edhe të bëjë mrekulli. Nuk ka dhimbje më të madhe në botë se sa humbja e një personi të dashur, përfshirë fëmijën, veçanërisht
Dinamikë drejtimi në nivelin e ‘motorsport’, sprint shpërthyes, rehati maksimale. Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC + shënon vendin e parë të modelit me
Kompania e njohur gjermane e cila merret me modifikimin e veturave, ABT Sportsline, gamën e saj e ka pasuruar edhe me paketën për modifikimin e karav
Të kesh fuqi të madhe duke qenë një model i profilit të ulët është një recetë që të gjithë e duan, por ky Golf e ka çuar këtë në një tjetër nivel.
Një grup shkencëtarësh e kanë ndërtuar një makinë që i shndërron valët e rrjetit “Wi-Fi” në energji elektrike, duke mundësuar mbushjen e pajisjeve të
Rrjeti më i madh social në botë, Facebook, tha se do t’i forcojë rregullat dhe masat mbrojtëse në lidhje me reklamat politike “për të parandaluar ndë
Kompania e njohur çeke e veturave, Skoda, ka njoftuar se Crossoverin e saj të ri do ta prezantojë në muajin mars në panairin e sivjetmë të veturave i
Facebook ka parë sukses të konsiderueshëm me tiparin e Stories në Instagram aq shumë sa që ka filluar të ofrojë funksionin në pothuajse të gjitha shë
Facebook ka ndarë mesazhet private të përdoruesve, informacionet kontaktuese dhe të dhëna të tjera personale me kompani të tilla si Microsoft dhe S
Kompania e njohur ABT Sportsline për ndërtimin e modelit që e shohim në foto kanë përdorë si bazë modelin e fundit të Audit - RS6 Avant Performance No
Projektet e jahteve luksoze janë nga më të ndryshmet, e shumë prej tyre kanë nga diçka specifike që i bën më të veçantë nga pjesa tjetër. Por në Mo
Makinë të tillë si kjo, keni mundur të shihni vetëm në video lojëra. Audi ka bërë një punë të suksesshme, duke prodhuar veturën e ëndrrave Audi R8
Samsung është kompania që krijon telefonat e mençur më të famshëm me platformë mobile Android në botë. Por, a e dini se çfarë do të thotë në të vër
Apple ishte kompania e parë amerikane që kishte kapur vlerën e 1 trilion dollarëve. Por, këtë vlerë më nuk e ka kompania e famshme teknologjilke. L
Autoriteti i Konkurrencës në Itali ka njoftuar këtë të mërkurë gjobitjen e dy kompanive më të mëdha të telefonëve celularë në botë Apple dhe Samsung,
Drejtuesit kryesorë të kompanisë Samsung janë takuar kohët e fundit në Kinë për të diskutuar telefonin e ri që do të nxjerrin për përvjetorin e 10-të
1 2 3 8 20 / 141 POSTS
Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 11)