Category: Kosovë

1 2 3 6 20 / 114 POSTS
Shkruan: Fatmir Reçica Sot familja Asllani e vazhdonte traditën për liri, shembullin më të mirë se si luftohet dhe si vdiset për Atdhe e dha biri i
Vijon të qëndrojë e përkeqësuar situata e COVID-19 në Lipjan, transmeton Ulpianapress. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 50 të infektuar, n
Ka ndërruar jetë njeriu që ka kontribuar shumë për sportin dhe basketbollin në Lipjan, trajneri i mirënjohur që shkruajti historinë e basketbollit lip
Lëvizja Vetëvendosje arriti të fitoj bindshëm zgjedhjet e 14 shkurtit.Në komunën e Lipjanit, LVV mori mbi 13 mijë vota, duke mposhtur bindshëm LDK-në
PDK e Lipjanit ka njoftuar për homazhe tek shtatorja e Adem Jasharit në sheshin e Lipjanit, i cili mban emrin e Komandantit Legjendar, në ditën e përv
Edhe përkundër motit të mirë me diell, Vjosa Osmani e Albin Kurti priten ftoht në Lipjan. Kurti i shoqëruar nga bashkëshortja, kurse Vjosa nga bash
Sot në fshatrat Rubovc, Kosjskë dhe Lagja e Re, ka qëndruar kandidati për deputet i PDK-së, Ali Stublla ku u prit nga banorët e këtij vendi si hero, s
Nuk ka 'e vërteta ime' 'e vërteta jote', ka vetëm një të vërtetë dhe ajo është e vërteta objektive, e cila ekziston pavarësisht se çfarë mendojmë unë
Visar Duriqi, gazetar në ‘Insjaderi’, ka thënë që vendimi i Gjykatës Themelore të Prishtinës për Murat Jasharin, i akuzuar për tentativë vrasjeje ndaj
Të nderuar klientë, meqë jemi në fund të vitit 2019 i cili do te mbahet mend si viti më i suksseshëm i kompanisë sonë, ju falenderojmë pa masë, për pë
Studimi i fundit i Asociacionit Gallup International, të cilin e ka siguruar Telegrafi, tregon se këtë vit, niveli i optimizmit në Kosovë ka shënuar n
Xhemile Akrashtica jeton në Gllobar të Komunës së Drenasit, u bënë thirrje ta ndihmojnë që të bëhet me shtëpi. Ajo tregon se burri e largoi nga sht
Gjimnazi “Naim Frashëri” në Shtime, edhe këtë vit, njëlloj si viteve të kaluara, ka dëshmuar solidaritetin e saj, duke grubmulluar pako ushqimore. Fal
Partia Demokratike e Kosovës dega në Lipjan, të gjithë besimtarëve katolik, ua ka uruar festën e Krishtlindjeve, duke ju dëshiruar paqe, dashuri e beg
Qendra Tregtare në Lipjan, ‘’Urban Center’’, tash e sa kohë janëë të angazhuar në aktivitet bamirëse në qëllim të ndihmës ndaj personave në nevojë.
Imami i njohur Elvis Naçi ishte i ftuar të dielën mbrëma në emisionin n’Kosovë Show te Shpetim Desku. Në pyetjen se kush e ka krijuar njeriun dhe s
Se malli për atdheun,në çfarëdo situate qofte ai, është i pashterrshëm, dëshmon edhe statusi i lipjanasit Nehat Dodaj, i cili rreth 28 vite jeton dhe
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka zbutur mendimet për Listën Serbe. Përderisa deklaronte pas 6 tetorit se nuk do të jetë pjesë e qev
Shqipe Bislimi nga fshati Bardhosh, komuna e Prishtinës, ka nevojë për ndihmën tuaj që të ngrihet sërish në këmbë. Ajo ka pësuar aksident me makinë
Minuti i parë pas mesnatës shënon përfundimin zyrtar të fushatës elektorale për zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit. Vendi tashmë ka hyrë edhe zyr
1 2 3 6 20 / 114 POSTS
Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 11)