Category: lajme

1 2 3 215 20 / 4283 POSTS
Gjatë ditës së sotme, Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist realizoi aksionin simbolik në qytetin e Lipjanit. Muret e këtij qyteti u mbushën me gra
Skuadra e Ulpianës ka arritur të triumfojë në ndjeshen kundër Kikës. Golat për skuadrën e Ademit janë shënuar nga Shala, Qerimi, Ahmeti, Kelmendi d
Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti sonte, në muajin e shenjtë të Ramazanit, ka shtruar iftar për nder të shoqatës Hendikos, percjell Ulpianapress. Sa
Kryetari i degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Britani të Madhe, Alban Nuredini, ka thënë se nuk ka pritje të mëdha nga Qeveria Kurti. Në nj
Familja Bublica, nga Lipjani tash e katër muaj ka mbetur në terr si pasojë e borxhit që kishte ish-pronari serb i pronës ku ka ndërtuar shtëpinë.
Ish-kryetari i Lipjanit, Shukri Buja, kohë më parë është distancuar nga jeta politike në vend, megjithatë shoqëria kohë pas kohe e shfaqin në rrjetet
Ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe veterani i luftës, Ekrem Pajazti, 48 vjeçar, nga fshati Shalë i Komunës së Lipjanit, i cili është bab
Klubi i Ulpianës ka reaguar pas sulmit të ndodhur në përfundim të ndeshjes ndaj Ferizajit, teksa u sulmua gjyqtari kryesor nga tifozët vendas, Petrit
Familjet në nevojë do të kenë mundësi që gjatë muajit të Ramazanit të marrin bukë pa pagesë në marketin “ DISA” në Kroishtë të Lipjanit, falë zemergje
Ndonëse numri i të infektuarve me virusin Covid-19 është duke shënuar rritje të lartë ditëve të fundit në Lipjan, qytetarët janë duke i vazhduar dalje
Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti ishte sot pjesë e takimit virtual me Ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia dhe Ministrin e Administrimit t
Në Ribar të Vogël shumë shpejt do filloj zgjerimi i ndriqimit modern, edhe pse ky fshat ka gjashtë vite që është me ndriqim. Projekti është pjesë
Klubi hendbollistik “Ulpiana” nga Lipjani, është shpallur kampion në Ligën e Parë dhe në sezonin e ardhshëm nisin turin në Superligë. Vashat e Tefi
Ulpiana vijon rrugëtimin drejt Superligës pasi së fundmi ka fituar përballë 2 Korrikut. Të besuarit e Fadil Ademit kanë mposhtur 1-0 prishtinasit n
I gjithe fokusi ne kampin lipjanas është përqendruar tek sfida e nesërme për kampionat ndaj Flamurtarit, ku padyshim që do të kerkojnë të përserin suk
Psikologët e shkollave kanë organizuar shitjen e kartolinave të punara nga nxenesit e shkollave “Ismail Luma”, “Vëllëzerit Domaneku”, “Vëllezerit Fras
Deputeti i Vetëvendosjes, Armend Muja i ftuar në emisionin “Direkt” me Drin Ejupin, u shpreh i bindur se Lëvizja Vetëvendosje do t’i fitojë 24 komuna
Të jesh pjesë e Ulpianës padyshim që është përgjegjësi e madhe.Skuadra lipjanase këtë stinor është me meritë lidere e Ligës së Parë. Trajneri Fadil
Në stadiumin e qytetit të Shtimes u luajt ndeshja e fundit e javës së 20-të të Ligës së Parë mes Ulpianës dhe Vitisë, shkruan Ulpianapress. Lipjana
Ulpiana dhe Vitia të dielen do të zhvillojnë ndeshjen e javës së 20-të e që ishte paraparë të zhvillohej të dielën që e lam pas, mirëpo kushtet e vësh
1 2 3 215 20 / 4283 POSTS
Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 11)