Category: LIPJANI

1 2 3 87 20 / 1734 POSTS
Gjatë ditës së sotme, Kolektivi për Mendim dhe Veprim Feminist realizoi aksionin simbolik në qytetin e Lipjanit. Muret e këtij qyteti u mbushën me gra
Ish-anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje, Avni Jashari është shprehur i befasuar me vendimin e pushtetit të Lëvizjes Vetëvendo
Kuvendi Komunës së Lipjanit sot nën udhëheqjen e Kryesuesit Daut Azemi ka zhvilluar punimet e mbledhjes së 43-të (e jashtëzakonshme), mbledhje në të c
Kryetari i degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Britani të Madhe, Alban Nuredini, ka thënë se nuk ka pritje të mëdha nga Qeveria Kurti. Në nj
Në mengjesin e sotëm kanë filluar punimet në ndërtimin i shëtitores te pishat në Gadime. Fillimin e punimeve nga afër e ka përcjellur Kryetari Imri Ah
Ish-kryetari i Lipjanit, Shukri Buja, kohë më parë është distancuar nga jeta politike në vend, megjithatë shoqëria kohë pas kohe e shfaqin në rrjetet
Ulpiana ka arritur fitore të rëndësishme në ndeshjen e sotme ndaj Kek-ut me rezultat 3-1. Kjo fitore e mbanë në pozitën e parë në Grupin B të Ligë
Ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe veterani i luftës, Ekrem Pajazti, 48 vjeçar, nga fshati Shalë i Komunës së Lipjanit, i cili është bab
Ne kuadër të projekteve nga lista e investimeve kapitale për vitin 2021, ka filluar asfaltimi i rrugicave në fshatin Bujari të Komunës së Lipjanit.
Familjet në nevojë do të kenë mundësi që gjatë muajit të Ramazanit të marrin bukë pa pagesë në marketin “ DISA” në Kroishtë të Lipjanit, falë zemergje
Ndonëse numri i të infektuarve me virusin Covid-19 është duke shënuar rritje të lartë ditëve të fundit në Lipjan, qytetarët janë duke i vazhduar dalje
Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti ishte sot pjesë e takimit virtual me Ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia dhe Ministrin e Administrimit t
Në Ribar të Vogël shumë shpejt do filloj zgjerimi i ndriqimit modern, edhe pse ky fshat ka gjashtë vite që është me ndriqim. Projekti është pjesë
Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti i shoqëruar me bashkëpunëtorët e tij, sot kanë bërë homazhe dhe kanë vendosur buqeta me lule tek varrezat
Klubi hendbollistik “Ulpiana” nga Lipjani, është shpallur kampion në Ligën e Parë dhe në sezonin e ardhshëm nisin turin në Superligë. Vashat e Tefi
Me vaksinën antiCOVID deri më tani janë vaksinuar 92 qytetarë në komunën e Lipjanit, përcjell Gazeta Ulpianapress. Para tri dite ka filluar vaksini
Krytari Imri Ahmeti i ka dërguar telegram ngushëllimi familjes Sinani nga Resinoci i Lipjanit, pas vdekjes së djaloshit 7-vjeçar, i cili u godit nga v
Në Komunën e Lipjanit ka filluar vaksinimi i personelit mjekësorë me vakësinën AstraZenekca këto vaksina janë të dedikuar për puntorët shëndetësorë, v
Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti, ka uruar Vjosa Osmanin pas zgjedhjes së saj si shefe e shtetit, njofton Ulpianapress. “ Qytetarë të nderuar, Uri
Kryetari Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, së bashku me familjen e Dëshmorit Haradin Bajrami kanë vizituar punimet në ndërtimin e shtatores së Dëshmori
1 2 3 87 20 / 1734 POSTS
Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 11)