Category: Ndërkombëtare

1 2 3 5 20 / 88 POSTS
Televizioni shtetëror iranian publikoi pamjet e një lëshimi të dështuar satelitor të dielën, dështimi i fundit i programit hapësinor të Iranit. Lës
Partia Konservatore e kryeministrit britanik Boris Johnson ka fituar shumicën në zgjedhjet e mbajtura sot në Britani të Madhe, sipas exit-polleve.
Një vajzë 23 vjeçare, e cila dyshohet se ishte viktimë e përdhunimit, po lufton për jetën e saj pasi iu vu flaka përderisa po shkonte në gjyq në veri
19 anëtarët e një anije naftëmbajtëse greke u rrëmbyen nga piratët shumë. Anija që transportonte sasi të madhe nafte krudo u sulmua 77 milje larg i
Aseel Muthana, tani 22 vjeç, ishte vetëm 17 vjeç kur la një punë me gjysmë orari si shitës akulloresh, për t’u bashkuar me të ashtuquajturin Shtetin I
45 vjeçari Ekrem Onuzi ishte duke kullotur bagëtitë në malin e Gjallicës kur është sulmuar nga një ari. Si pasojë e sulmit 45 vjeçari ka marrë pl
Në lidhje me historinë e 11-vjeçarit Alvin Berisha, i cili mbahet prej 5 vitesh në kampet e ISIS-it në Siri reagon edhe gazetari shqiptar i “Le Iene”,
Nuk mbajti premtin elektoral, kreu i komunës lidhet në kamionetë dhe tërhiqet zvarrë rrugëve. Të paktën 11 njerëz janë arrestuar në Meksikë pasi mo
Ish-deputeti në Asamblenë e Republikës Ruse të Yakutia, Alexander Krilov ka vdekur si pasojë e plagëve të marra nga një ari. “Fatkeqësisht, informa
Qindra njerëz morën pjesë në një vigjilje qirinjsh të dielën për të mbajtur zi për vdekjen e një djali 14-vjeçar në Houston, SHBA, për të cilin polic
Erdogani dhe mbështetësit e tij akuzojnë Gylenin dhe simpatizuesit e tij thuajse për çdo gjë të keqe që ndodh në Turqi kohët e fundit, përfshi këtu e
Turbullirat gjatë kohëve të fundit në bursën e Kinës kanë dhënë një goditje në rangjet e super të pasurve të vendit. Sipas firmës “Hurun Report” e sp
Në Kretë të Greqisë është gjetur sot trupi i pajetë i një burri 61-vjeç, i cili ishte zhdukur javë më parë. “Trupi i tij është gjetur në bregun e
Lëvizja e “jelekëverdhëve” hyri në javën e saj të 13 të aksionit, ku protestuesit mbushën sërish rrugët e Parisit. Ata marshuan para Harkut të Tri
Qeveria finlandeze ka publikuar sot rezultatet e para të eksperimentit dyvjeçar që u garantonte pagë të papunëve, eksperiment ky që ka përfunduar mua
Një re e çuditshme smogu ka goditur kryeqytetin e Tajlandës këto javë e nuk duket se ka ndërmend të tërhiqet. Smogu helmues duket se përmban grimc
Irfan Rekaj, imam i xhamisë në Nish (Serbi), kërkon që ezani nga minarja të dëgjohet më larg se sa që dëgjohet tash nga Xhamia e Islam Agës në qendër
Të gjithë shqiptarët kanë dëgjuar për “rilindjen urbane”, por jo në të gjitha qytetet panorama është e njëjtë. E sidomos një fakt i tillë vihet re
Një përleshje e ashpër është filmuar në Londër, ku protëgonistë të saj ishin një shqiptar dhe një anglez. Përleshja ka nisur e ashpër që në fillim
Taksa 100% ndaj produkteve serbe vazhdon të jetë aktuale në shoqërinë tonë, shkruan gazeta "Kosova Sot Online". Kur jemi në këtë pikë, dikur  ish
1 2 3 5 20 / 88 POSTS
Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 11)