Category: shneta

1 2 3 20 20 / 397 POSTS
S’ka gjë më keq se dhembja e muskujve Masazhi u bën shumë mirë muskujve, ai rrit tonusin e muskujve, i qetëson, i normalizon proceset metabolike dh
Sistemi imunitar përbëhet nga antitrupat, qeliza e shumë molekula të tjera, që bashkëpunojnë ngushtë për të na mbajtur të shëndetshëm. Ky sistem bën n
Një qafore me sistem magentik është teknologjia më e fundit, që është aprovuar për të trajtuar njerëzit me çrregullime të gjumit dhe gërhitjes, shkrua
Na ka ndodhur të gjithëve që të shohim filma ose foto dhe të mendojmë: Si e skuqin vezën në mënyrë kaq perfekte?! Epo duket se ka një zgjidhje dhe
Proteinat e gjendura në fasule mund të ndihmojnë në parandalimin e humbjes së kujtesës. Një studim nga Universiteti Kyushu në Japoni, ka treguar se
Shkruan: Kaltrina Hashani - Logopede shkollore\klinike Tashmë bëhen gati dy vite që jam pjesë e institucionit arsimor si logopede shkollore, që përfs
Veshkat janë një nga organet jetësore të trupit dhe misioni i tyre është të eliminojnë toksinat nga trupi përmes urinës. Duke vepruar kështu, ato rreg
Ky njeri 114 vjeçar deklaron se sekreti i tij i jetëgjatësisë pa sëmundje është i lidhur me konsumimin e përditshëm të 5 ushqimeve. Ushqimi i shpej
Hulumtime të panumërta kanë treguar se është shumë më mirë për të lindur në pozicione si mbledhje, gjunjëzim, sesa shtrirja në shpinë. Shumica e pr
Faktorët që ndikojnë në dëmtimin e lëkurës. Vaji i tepërt, qelizat e vdekura të lëkurës, papastërtia dhe bakteret mund të bllokojnë poret dhe i bëj
Nëse përjetoni fryrje pas vaktit ushqimor dhe dhimbje barku që përsëritet kur hani të njëjtin lloj ushqimi, është koha të kontrolloni kombinimin e ush
Të gjithë e dimë se pirja e duhanit dëmton shëndetin. Sipas Qendrave të Kontrollit dhe Parandalimit të Sëmundjeve, 484 mijë amerikanë humbin jetën e t
Personat që vuajnë nga virozat dhe gripet zakonisht nuk kanë oreks. Megjithatë, ushqimet luajnë një rol të rëndësishëm në shërimin e organizmit, rimëk
Gjinekologia Aida Kumnova ka alarmuar çiftet për shkaqet që mund t’i pengojnë të bëhen prindër. Ajo ka deklaruar se nuk ka të dhëna të sakta por në ba
Fundjava, për ata që kanë punë “të rregullt”, është koha për t’u çlodhur, për të lënë pas lodhjen e javës dhe për të shmangur problemet e përditshme.
Është e vështirë të mohosh se jetesa me një person që gërhet mund të jetë vërtet sfiduese, sidomos nëse ai person është dikush me të cilin ndani të nj
Megjithatë në orar të gjatë të punës nuk është zgjidhja Sipas studimit të cilin e kanë bërë shkencëtarët e Seulit, është treguar që puna e tepërt d
Një ndër kthesat kryesore për prindërit është momenti kur bebja fillon të hajë ushqim të fortë. A jeni të vetëdijshëm për të gjitha rreziqet që i bart
Qe se si t’i fshini në mënyrë të drejtë dhe t’i pengoni shpenzimet! Grumbullimi i pluhurit midis rrjetave mund të mbyllë qarkullimin e ngrohjes, ndërs
Edhe pyetja kush thotë i pari “Të dua” është kaq e rëndësishme? Po, dhe ja si shpjegohet shkencërisht. Je në lidhje që shkon shumë mirë dhe njëri p
1 2 3 20 20 / 397 POSTS
Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 11)