Category: sport

1 2 3 97 20 / 1927 POSTS
Skuadra e Ulpianës ka arritur të triumfojë në ndjeshen kundër Kikës. Golat për skuadrën e Ademit janë shënuar nga Shala, Qerimi, Ahmeti, Kelmendi d
Ulpiana ka arritur fitore të rëndësishme në ndeshjen e sotme ndaj Kek-ut me rezultat 3-1. Kjo fitore e mbanë në pozitën e parë në Grupin B të Ligë
Grupi i tifozëve të Lipjanit, “Ultras Tigrat”, ka bërë një kërkesë në drejtim presidentit të KF Ulpianës, Abedin Salihu, transmeton Ulpianapress. “
Klubi i Ulpianës ka reaguar pas sulmit të ndodhur në përfundim të ndeshjes ndaj Ferizajit, teksa u sulmua gjyqtari kryesor nga tifozët vendas, Petrit
Klubi hendbollistik “Ulpiana” nga Lipjani, është shpallur kampion në Ligën e Parë dhe në sezonin e ardhshëm nisin turin në Superligë. Vashat e Tefi
Ulpiana mundi 2 Korrikun 1-0 brenda në Shtime, me një gol të shënuar nga Ardi Shala në minutën e 87-të. Trepikëshi i sotëm ishte mjaft me peshë për
Ulpiana vijon rrugëtimin drejt Superligës pasi së fundmi ka fituar përballë 2 Korrikut. Të besuarit e Fadil Ademit kanë mposhtur 1-0 prishtinasit n
I gjithe fokusi ne kampin lipjanas është përqendruar tek sfida e nesërme për kampionat ndaj Flamurtarit, ku padyshim që do të kerkojnë të përserin suk
Të jesh pjesë e Ulpianës padyshim që është përgjegjësi e madhe.Skuadra lipjanase këtë stinor është me meritë lidere e Ligës së Parë. Trajneri Fadil
Në stadiumin e qytetit të Shtimes u luajt ndeshja e fundit e javës së 20-të të Ligës së Parë mes Ulpianës dhe Vitisë, shkruan Ulpianapress. Lipjana
Ulpiana dhe Vitia të dielen do të zhvillojnë ndeshjen e javës së 20-të e që ishte paraparë të zhvillohej të dielën që e lam pas, mirëpo kushtet e vësh
Kushtet e vështira atmosferike kanë qenë një hall më shumë për skuadrën lipjanase e cila ndeshjen e fundjavës do t’a zhvilloi nesër. Pas reshjeve t
Kanë vetëm tre gola më shumë të shënuara se sa Vitia e vedit të dytë (21 në 19 javë kampionat) dhe pikërisht golavarazhi i mban në pozita tejet komode
KF Ulpiana po vazhdon sigurtë drejt Superligës. Nënkampioni aktual ka shënuar edhe fitoren e radhës në kuadër të Ligës së Parë, për të shkuar kësht
Ulpiana ka marrë 3 pikë të vlefshme në luftën për titullin kampion dhe nis shkëputjen në kreun e klasifikimit. Bardheblutë fituan 1-0 ndaj Flamurtari
Ulpiana ka arritur të nxjerr vetëm barazim përballë Dardanës. Derbi i zhvilluar sot në Ligën e Parë, ka përfunduar me rezultat 1-1, transmeton Ul
Skuadra e Arbërisë i është rikthyer fitoreve në Superligën e Kosovës. Në xhiron e 21-të skuadra e Arbnor Morinës fitoi 3 me 0 ndaj Besës së Pejës.
Shkruan: Granit Duriqi Sapo ka përfunduar java e 15-të e Ligës së Parë e bashkë me të, edhe gjyqi për Ulpianën. Gjyq për këto 5 javët e fundit por ed
Ulpiana është treguar e pamëshirshme ndaj Ramiz Sadikut në derbin e revanshit, duke triumfuar me shifrat 2-1. Protagonist kryesor në këtë derbi ishte
Janë zbuluar së fundmi uniformat e reja të KF Ulpianës, që do të mbajnë veshur për sezonin e ardhshëm. Fadil Ademi synon të bëjë ndryshime në skuad
1 2 3 97 20 / 1927 POSTS
Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 11)