Category: ulpiana +

1 2 3 11 20 / 206 POSTS
"7 Vëllezërit" Centër është qendër tregtare që ofron asortiment të gjërë me artikuj ushqimor e higjienik, tekstil për fëmijë, femra dhe meshkuj, këpuc
Një peshkatar nga Lipjani me emrin Armend Berbatovci ka kapur një peshk të llojit “Krap”, i cili peshonte 22 kilogramë dhe ishte 104 centimetra i gjat
Si pasojë e stuhisë Ciara që ka goditur shumicën e shteteve evropiane e në veçanti Britaninë e Madhe, ka bërë që qytetarët të mbyllën nëpër shtëpitë e
Me anë të një dokumentari, media angleze BBC ka treguar torturat fizike që ushtarët nigerianë i shkaktojnë qytetarëve të thjeshtë. Tortura është e
Një çift kinez kanë braktisur fëmijët e tyre në një aeroport dhe janë larguar pa lënë gjurmë. Ngjarja është parë nga një blogere që ishte e pranish
10 Gra sa për 1000 Burra 1. Elena Gjika – shkrimtare dhe frymëzuese e Rilindjes Kombëtare. Njohëse e disa gjuhëve, në shkrimet e saj binin në sy no
Poezi nga Nënë Tereza O Zot, Kur kam uri, më jep dikë që ka nevojë për bukë. Kur kam etje, më dërgo dikë që ka nevojë për ujë. Kur kam të ftoftë
Një spital në Britaninë e Madhe ka prezantuar për herë të parë shamitë sterile të disponueshme për stafin që dojnë t’i përdorin në sallat ku operojnë.
Një i mbijetuar 93-vjeçar nga Aushvic, ka zbuluar se si ai u ribashkua me të dashurën e tij të kampit pas 72 vitesh. Sipas mediave të huaja, përcje
Të kujdesesh për kafshët e kopshtit zoologjik është një punë sa e bukur aq edhe e rrezikshme kur vjen momenti për të ushqyer luanin. Një punonjës i
Së shpejti do të fillojë të dalë në shitje gjenerata e tetë e modelit legjendar “Golf” të prodhuesit prestigjioz gjerman, Volkswagen, por tek ne ende
Kampioni i ri i botës për kujtesën më të fortë është një italian. Quhet Andrea Muzzi, është 20 vjeç dhe studion për mjekësi. I riu roman ia doli t
Thënie të pavdekshme nga Dritëro Agolli: “Gabimi i një doktori varroset në tokë. Gabimi i një arkitekti bie në tokë, kurse gabimi i një mësuesi ecë
Paul Templer është një udhërrëfyes turistik, i cili është përballur me një hipopotam dhe është përpirë prej këtij të fundit më shumë se një herë.
Një grua 31-vjeçare është gjuajtur me armë dhe ka mbetur e vdekur nga një burrë, të cilit dyshohet se i kërkoi 25 centë që të blinte bukë. Kamerat
Pirësit e rregullt të çajit, kanë sferë më të shëndetshme të trurit krahasuar me ata që nuk e pinë. “Rezultatet tona ofrojnë provat e para të kontr
Dhe mes shumë gjërash, kam mësuar edhe që bota ndahet në dy kategori: ata që i japin pjatën kamarierit dhe ata që nuk ia japin pjatën kamarierit pasi
Nicole Malachowski (The USA Air Force) është pilotja e parë “bombarduese” amerikane e cila sot e 20 vite më parë, pikërisht më 24 mars filloi ta gjun
“Të dua shumë”, ishin këto fjalët e fundit të një 5-vjeçari, i cili humbi tragjikisht jetën nga zjarri në Leeds të Anglisë. Sipas një hetimi gjyqës
Adoleshenti Dylan Schwartzlow, 17-vjeç, ka arritur të arratiset nga qendra e paraburgimit edhe pse kishte të vendosura pranga në duar. Ai ishte dë
1 2 3 11 20 / 206 POSTS
Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 11)