Emini i’a bën të qartë Flamurtarit: Tri pikët janë jetike për ne

Emini i’a bën të qartë Flamurtarit: Tri pikët janë jetike për ne

Kosova përballet me dilemën, ta ekstardojë ose jo shtetasin turk?

I gjithe fokusi ne kampin lipjanas është përqendruar tek sfida e nesërme për kampionat ndaj Flamurtarit, ku padyshim që do të kerkojnë të përserin suksesin e para disa javëve kur e munden me rezultatin 1-0 falë golit të sulmuesit Selimi në minutë e 10-te të ndeshjes.

Gentian Emini, mbrojtësi më në form për momentim në ligë, ka folur për Ulpianapress përpara ndeshjes me kuqezinjtë. Mbrojtësi ka theksuar se skuadra bardheblu do t’i tregojë vlerat e saj në këtë ndeshje, duke dalë me tri pikë.

« Çdo lojë është finale për ne , do mundohemi te nxjerrim maksimumin deri në fund të këtij sezoni. Ndeshja e rradhës me Flamurtarin është një nga ndeshjet kryesore të këtij sezoni, jemi pregaditur maksimalisht edhe për këtë ndeshje, besoj shumë në fitoren e ekipit tonë. Po kalojm në një formë të mirë falë punës së futbollistëve, kyretrajnerit dhe stafit teknik, po ashtu edhe falë kryesisë që na përkrahin maksimalisht. Një bravo e madhe edhe për tifozët e klubit që edhe pse i zhvillojmë ndeshjet në Stadiumin e qytetit në Shtime janë gjithmonë pran nesh. Besojmë shumë në arritjen e objektivave të klubit deri në fund të sezonit », ka thënë Emini./Ulpianapress/

COMMENTS

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 11)