Flet kapiteni Kelmendi: Thyejmë Vitinë dhe marshojm drejt Superligës

Flet kapiteni Kelmendi: Thyejmë Vitinë dhe marshojm drejt Superligës

Djegia e kosovarit në makinë! Kamerat e ‘karburantit’ zbërthejnë krimin

Ulpiana dhe Vitia të dielen do të zhvillojnë ndeshjen e javës së 20-të e që ishte paraparë të zhvillohej të dielën që e lam pas, mirëpo kushtet e vështira atmosferike e pamundësuan të zhvillohet derbi i Ligës së Parë, përcjellë Gazeta Ulpianapress.

Ulpiana në rast të fitores do të bënte hap të madh drejt thellemit të pikëve dhe synim kryesor nga takimi i së dielës do të jenë pikët e plota.

Para ndeshjes për Ulpianapress u prononcua edhe njëri nga futbollistët kryesor të klubit.

Kapiteni bardhekaltërt, Shqiprim Kelmendi ai që tha disa fjalë para ndeshjes derbi.

“Derbin me Vitine nuk do te jete i leht duke e ditur faktin qe ekipa Vitise ka futbollist cilsore dhe prej fillimit ka qene konkurent per vendin e pare. Ne do mundohemi te japim me te miren qe ne fund ti gezohemi 3 pikeve. Ne ekipin tone qendron harmonia e mire dhe motivi per qdo ndeshje, fale punes se shtabit teknik,ne ne kete derbi do te hyjm si cdo ndeshje tjeter per te bere me te miren, shpresoj ky derbi ti takoj klubit tone”, ka thënë kapiteni.

COMMENTS

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 11)