Hajnat gjuajnë me armë zjarri dhe vjedhin mijëra euro në një shtëpi në Lipjan

Hajnat gjuajnë me armë zjarri dhe vjedhin mijëra euro në një shtëpi në Lipjan

Aksident në magjistralen Prishtinë-Lipjan, vetura del nga rruga (Foto)

Një person ka raportuar në Polici se dy të dyshuar të panjohur kanë depërtuar me forcë në shtëpinë e tij dhe kanë vjedhur rreth 2800 euro.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda policisë bëjnë të ditur se pasi kanë vërejtur pronarin e shtëpisë, hajnat kanë shtënë disa herë me armë zjarri dhe më pas kanë ikur.

Rasti ka ndodhur dje në fshatin Mirenë të Lipjanit rreth orës 19:00.

COMMENTS

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 11)