Imri Ahmeti uron Vjosa Osmanin

Imri Ahmeti uron Vjosa Osmanin

Ahmeti shtrin përkrahjen edhe në dy fshatra prej nga vijnë tre rivalë të tij

Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti, ka uruar Vjosa Osmanin pas zgjedhjes së saj si shefe e shtetit, njofton Ulpianapress.

“ Qytetarë të nderuar,
Urime zgjedhja e Presidentes znj. Vjosa Osmani!
Shtetformimi është rrugëtim, nuk është destinacion.
Kosova sot frymon e plotësuar me formimin e të gjitha Institucioneve dhe uroj që të frymoj edhe përgjegjësia institucionale ndaj interesave qytetarë.
Ndërtimi institucioneve është detyrë e çdo qytetari, partie po se po.
Mbi të gjitha është Republika jonë”, ka shkruar Ahmeti.

Me 71 vota për në rundin e tretë të votimit, Osmani mori besimin e Kuvendit të Kosovës për të qenë në krye të shtetit për një mandat pesëvjeçar.

Në votim kanë marrë pjesë 82 deputetë.

COMMENTS

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 11)