Melhemi më efikas shtëpiak: Në çast qetëson dhembjet dhe ngërçet e muskujve!

Melhemi më efikas shtëpiak: Në çast qetëson dhembjet dhe ngërçet e muskujve!

Quhet gjethja e ‘Zotit’ sepse shëron disa sëmundje

S’ka gjë më keq se dhembja e muskujve

Masazhi u bën shumë mirë muskujve, ai rrit tonusin e muskujve, i qetëson, i normalizon proceset metabolike dhe ka ndikim qetësues në sistemin nervor.

Në qoftë se me rastin e masazhit përdorni edhe melhem përkatës, rezultatet janë edhe më të mira.

Melhem të shkëlqyeshëm për luftimin kundër ngërçeve dhe dhembjeve të muskujve mund të bëni edhe në shtëpinë tuaj.

Ai depërton thellë në inde dhe në çast krijon ndjenjë qetësuese.

Në një enë qitni gjysmë filxhani të vogël vaj kokosi dhe një të katërtën e filxhanit dyllë blete dhe shkrini në avull.

Pastaj përzieni mirë tretjen dhe shtoni 2 lugë xhenxhefil pluhur, 2 lugë shafran dhe 15 pika vaj livande.

Sërish përzieni të gjitha dhe qitni në një kavanoz qelqi dhe prisni që të ftohet. Dhe melhemi është i gatshëm për përdorim.

Ilaçi qitet në muskuj të dhembshëm apo muskuj të lodhur.

COMMENTS

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 11)