Në Lipjan vaksinohen 92 qytetarë

Në Lipjan vaksinohen 92 qytetarë

Rruga në Gadime, baltë dhe mjerim (Foto)

Me vaksinën antiCOVID deri më tani janë vaksinuar 92 qytetarë në komunën e Lipjanit, përcjell Gazeta Ulpianapress.

Para tri dite ka filluar vaksinim i qytetarëve të moshës 80-84 vjeç, njofton drejtoresha e Shëndetësisë Merita Bytyqi.

Bytyqi për Ulpianapress ka thënë se interesimi është i madh, vazhdimisht po regjistrohen qytetarët dhe pastaj sipas planit dhe ditëve të caktuara, qytetarët po ftohen me rradhë për vaksinim.

Ajo tutje ka shtuar se janë furnizuar me 350 vaksina te dedikuara për moshat e caktuara./Ulpianapress/

COMMENTS

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 11)