Shkoi për ta ushqyer, luani i shqyen dorën kujdestarit

Shkoi për ta ushqyer, luani i shqyen dorën kujdestarit

Babai mban vajzën e sëmurë në krah dhe merr të shara në rrugë, por përgjigja e tij ju lë pa fjalë

Të kujdesesh për kafshët e kopshtit zoologjik është një punë sa e bukur aq edhe e rrezikshme kur vjen momenti për të ushqyer luanin.

Një punonjës i kopshtit zoologjik në Pakistan nuk ishte me fat pasi në momentin që po ushqente luanin, ky i fundit i shqeu dorën.

Ngjarja e rëndë ndodhi ditën e hënë në (9 dhjetor) në kopshtin Karachi Zoological Gardends.

Për 40 sekonda ai luftoi me luanin deri në momentin që ai e lëshoi.Një skenë e tillë tmerroi të gjithë vizitorët të cilët nuk arritën ta ndihmonin.

Menjëherë punonjësi i kopshtit zoologjik u dërgua në spital ku tashmë është jashtë rrezikut për jetën.

COMMENTS

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 11)