Ulpiana tri pikë larg Superligës

Ulpiana tri pikë larg Superligës

Vritet edhe një kosovar në Siri

Skuadra e Ulpianës ka arritur të triumfojë në ndjeshen kundër Kikës.

Golat për skuadrën e Ademit janë shënuar nga Shala, Qerimi, Ahmeti, Kelmendi dhe Selimi ndërsa për Kikën golat u shënuan bga Ferati dhe Ramadani.

Vetëm edhe një fitore i duhet skuadrës së lipjanase për të fituar titullin e kampionit të Ligës së Parë, pozitë kjo e cila e rikthen Ulpianën në elitën e futbollit kosovar pas shumë vitesh.

Ndeshjen e fundit kampionale, klubi lipjanas e zhvillon me Ramiz Sadiukun në Prishtinë, ku fitorja për bardheblut është jetike, kurse nikoqirët tashmë e kanë siguruar ekzistencën./Ulpianapress/

COMMENTS

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 11)