Vdes veterani i UÇK-së Mustaf Shamolli

Vdes veterani i UÇK-së Mustaf Shamolli

Aksident i rëndë në magjistralen Prishtinë-Ferizaj, katër persona të lënduar

Ka vdekur veterani i luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Mustaf Shamolli nga fshati Shalë.

Lajmin e ka bërë të ditur Organizata e Veteranëve të UÇK-së, dega në Lipjan, përmes një postimi në Facebook.

“Veteran të nderuar, me pikllim të thell ju njoftojë që, sot ka ndrruar jetë Veterani i Ushtris Çlirimtare të Kosovës MUSTAF A. SHAMOLLI nga Shala e Drenicës. Varrimi i të ndjerit bëhet sot në varrezat e fshatit Shalë në orën 16:00. Unë në emër të degës se OVL të UÇK-së në Lipjan i shprehi ngushllimet më të sinqerta familjës Shamolli, fshatit shalë si dhe kolegëve të ti të idealit për lirin e Kosovës. Ngushllime bashkëluftetar”.

COMMENTS

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 11)